Aktualności

Młodzież kontra przemoc

Edukacja na temat zjawiska przemocy domowej jest bardzo ważna. Pomimo wielu mitów i stereotypów wciąż jest społecznie akceptowana, a nawet służy jako narzędzie dyscyplinująco-wychowawcze. Jest uważana za prywatną sprawę, dlatego przemoc ma się w naszym kraju całkiem dobrze. Co zrobić, żeby próbować to zmienić? Po prostu rozmawiać!

Dobrym początkiem jest dotarcie z wiedzą do młodzieży, dlatego też pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie Aleksandra Gierłachowska oraz Joanna Turzyńska dnia 12.06.2024 r. w ramach projektu socjalnego pt. „Młodzież kontra przemoc” spotkały się z uczniami  Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3 w Kościerzynie.

W trakcie spotkania pracownicy  systematyzowali wiedzę  na temat przemocy domowej, jej różnych twarzy oraz  konsekwencji zarówno dla sprawcy jak i ofiary. Poruszono także kwestie sposobów jej zapobiegania oraz reagowania.

Zadanie jest częścią działań związanych z realizacją Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2027.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej