Aktualności

Narodziny Zielonego Zakątka w Wielkim Podlesiu – rozdział 1

Wraz z wiosną Stowarzyszenie Kaszubski Azymut rozpoczyna realizację projektu „Zielony Zakątek” przy szkole w Wielkim Podlesiu, finansowanego przez Fundację BGK z programu Moja Mała Ojczyzna.

Do Wielkiego Podlesia dojechały już sfinansowane przez fundację meble – elementy małej architektury. Dzięki pomocy rolników mieszkających w obwodzie szkoły, oferujących transport ziemi, członkowie stowarzyszenia przystępując do wyrównywania terenu i przygotowania podłoża.  Ziemia została zorganizowana przez członków stowarzyszenia.

W najbliższych dniach w stolarniach w Wielkim i Nowym Podlesiu zaczną powstawać drewniane elementy. Dzięki dobrej woli miejscowych przedsiębiorców – stolarzy, którzy zafundują materiały i przygotują niecodzienne ozdoby, płot zyska nowe życie.

Przypomnijmy, że w ramach dofinansowania z programu Moja Mała Ojczyzna teren za szkołą w Wielkim Podlesiu, nad jeziorem Zagnanie, zostanie zagospodarowany jako „Zielony Zakątek”. Stworzone przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut miejsce umożliwi uczniom spędzanie czasu na powietrzu i naukę w niecodziennych okolicznościach przyrody. Lekcje w mini amfiteatrze z całą pewnością będą przyjemniejsze niż w klasie, a stworzony zakątek być może stanie się niezwykłym miejscem spotkań społeczności lokalnej. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Na zdjęciach: prace przygotowawcze przy tworzeniu Zielonego Zakątka w Wielkim Podlesiu

Aktualności

Wizyta Rady Seniorów w Pniewach

Kilka dni temu Rada Seniorów z Gminy Kościerzyna miała okazję uczestniczyć w trzydniowej wycieczce do Wielkopolski. W czwartek grupa 15 seniorów wyruszyła z wizytą do naszej gminy partnerskiej – Pniewy, gdzie spędziła czas na poznawaniu lokalnej kultury i nawiązywaniu nowych znajomości.

Więcej

Otwarcie oczyszczalni ścieków w Wąglikowicach

W dniu 25 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie oczyszczalni ścieków w Wąglikowicach. W uroczystym przejściu przez wstęgę, oprócz przedstawicieli instytucji lokalnych i uczestników procesu budowlanego wziął udział Wicewojewoda Pomorski p. Emil Rojek. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Gminy Kościerzyna i Księdza proboszcza z miejscowej parafii. Oczyszczalnia ścieków została wybudowana w ramach realizacji zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Wąglikowice z odprowadzeniem ścieków oczyszczonych do rzeki Wierzyca”.

Więcej