Aktualności

Niebieskie Igrzyska w szkole w Łubianie

25 kwietnia 2023 r. Społeczność Zespołu Kształcenia w Łubianie przyłączyła się do akcji „Niebieskie Igrzyska” i w ramach propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowaniu wrażliwości społecznej zorganizowała wyjątkowe wydarzenie.

Ta ogólnopolska akcja, będące częścią Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, miała charakter edukacyjny i sportowo – integracyjny. Przyczyniła się  do właściwego kształtowania postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jej celem  było zwiększenie świadomości uczniów na temat tego zaburzenia, budowanie więzi między dziećmi poprzez konkurencje drużynowe oraz zachęcenie do sportowego dopingu.  Na znak solidarności z osobami z autyzmem Uczniowie i Nauczyciele ubrali się na niebiesko pokazując, że tworzymy jeden Team i każdy z nas może być sportowcem na miarę swoich możliwości (przestrzegając zasady fair – play).

Wszyscy mamy świadomość, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie są tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności.

Poniżej relacja filmowa z wydarzenia, który pokazuje wspaniałą zabawę, zrozumienie tematu i siłę Zespołu.

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Mieszkańcy Gminy Kościerzyna, Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Wasze serca radością, nadzieją i

Więcej

Rekolekcje i pamięć o Dzieciach z Terenów Popowodziowych

Początek Wielkiego Tygodnia to dla szkoły z Niedamowa wyjątkowy czas duchowego przygotowania. W dniach od 14 do 16 kwietnia 2025 roku przeżywaliśmy rekolekcje, które poprowadził ksiądz proboszcz Dariusz Wiczling. Na tę okazję uczniowie przygotowali liturgię Słowa oraz plakat z symbolami Roku Jubileuszowego, które przypominały o duchowym znaczeniu tego wyjątkowego czasu.

Więcej