Aktualności

Numer PESEL dla obywateli Ukrainy / Номер PESEL для громадян України

By usprawnić proces nadawania uchodźcom z Ukrainy numerów PESEL, od dnia 25.03.2022 r. uruchomiony zostanie system zapisów interesantów na konkretny dzień i godzinę. W związku z tym nie będzie już obowiązywało pobieranie numerków na dany dzień w Biurze Obsługi Mieszkańca.

Od 25 marca osoby, które chcą otrzymać PESEL, będą zapisywane na konkretny dzień i godzinę. Termin wizyty w urzędzie gminy Kościerzyna można ustalić dzwoniąc pod numer telefonu: 58 686 59 80 lub osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca urzędu gminy.

Czas obsługi jednej osoby to około 30 minut.


Для покращення процесу надання номерів PESEL біженцям з України з 25 березня 2022 року запрацює система реєстрації заявників на певну дату та час. В результаті більше не потрібно буде завантажувати номери.

З 25 березня люди, які хочуть отримати PESEL, будуть зареєстровані на певну дату та час. Про дату візиту до ґміни Костежина можна домовитися за телефоном: 58 686 59 80 або особисто в офісі ґміни.

Час обслуговування на одну людину становить приблизно 30 хвилин.

Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Więcej