Aktualności

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce

Znakomicie spisała się czwórka lekkoatletów UKS Olimpijczyk Skorzewo w rozegranych w dniach 16-18 października w Kozienicach, Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w lekkiej atletyce dla osób niepełnosprawnych. Nasi reprezentanci zdobyli 7 medali: 3 złote i 4 srebrne.

Najbardziej doświadczona zawodniczka w tej grupie Faustyna Kotłowska wywalczyła 3 medale, złoto w rzucie dyskiem oraz srebrne krążki w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

Nie udało się obronić trzech tytułów wywalczonych w ubiegłym roku, ponieważ Faustyna rozpoczęła już okres roztrenowania i forma sportowa w tym okresie nie była najwyższa. Nasza zawodniczka już za 2 tygodnie rozpoczyna przygotowania do następnego sezonu i najważniejszej imprezy jaką będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Z trójki debiutantów w Kozienicach najlepiej zaprezentował się 15-letni Maciej Jutrzonka, który wywalczył 3 medale, złoto w rzucie oszczepem, srebrne medale w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą ustanawiając rekordy życiowe.

Złoty medal w rzucie maczugą wywalczył Robert Zblewski, który także w konkursie rzutu dyskiem zajął 6 miejsce.

Dobry występ zaliczył także Damian Chrapkowski, który w pchnięciu kulą był tuż za podium na 4 miejscu, a konkursach rzutu dyskiem i oszczepem zajął 5 miejsce.

Mistrzostwa w Kozienicach miały pierwotnie odbyć się w maju, ale z powody pandemii zostały przełożone na październik. Zimna i deszczowa pogoda nie sprzyjała zawodnikom w uzyskiwaniu dobrych wyników, ale nie przeszkodziła w ambitnej sportowej rywalizacji o medale.

Warto dodać, że Maciej, Robert i Damian na co dzień trenują pod opieką trenerów UKS Olimpijczyk Skorzewo, Leszka Zblewskiego i Dawida Żołądka w sekcji osób niepełnosprawnych prowadzonej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym START Gdańsk w ramach projektu „Gotowi na START” realizowanego razem z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.

W tegorocznych mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 17 medali!

Trenerzy zapraszają serdecznie osoby niepełnosprawne, które chciałyby dołączyć do naszej sekcji o kontakt z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

Nadesłane przez UKS Olimpijczyk Skorzewo

Na zdjęciach: zawodnicy podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce

Aktualności

Zaniedbanie osób starszych to przemoc

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że zaniedbywanie jest formą przemocy. Niestety, często dotyka osób starszych, które są zależne od swoich opiekunów.

Jeśli doświadczasz, bądź jesteś świadkiem przemocy NIE skrywaj cierpienia!

Więcej

Radni-seniorzy planują 2022 rok

12 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Seniorów Gminy Kościerzyna. W spotkaniu uczestniczyło 12 radnych-seniorów oraz zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober i Wójt Grzegorz Piechowski.