Aktualności

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce

Znakomicie spisała się czwórka lekkoatletów UKS Olimpijczyk Skorzewo w rozegranych w dniach 16-18 października w Kozienicach, Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w lekkiej atletyce dla osób niepełnosprawnych. Nasi reprezentanci zdobyli 7 medali: 3 złote i 4 srebrne.

Najbardziej doświadczona zawodniczka w tej grupie Faustyna Kotłowska wywalczyła 3 medale, złoto w rzucie dyskiem oraz srebrne krążki w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

Nie udało się obronić trzech tytułów wywalczonych w ubiegłym roku, ponieważ Faustyna rozpoczęła już okres roztrenowania i forma sportowa w tym okresie nie była najwyższa. Nasza zawodniczka już za 2 tygodnie rozpoczyna przygotowania do następnego sezonu i najważniejszej imprezy jaką będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Z trójki debiutantów w Kozienicach najlepiej zaprezentował się 15-letni Maciej Jutrzonka, który wywalczył 3 medale, złoto w rzucie oszczepem, srebrne medale w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą ustanawiając rekordy życiowe. 

Złoty medal w rzucie maczugą wywalczył Robert Zblewski, który także w konkursie rzutu dyskiem zajął 6 miejsce.

Dobry występ zaliczył także Damian Chrapkowski, który w pchnięciu kulą był tuż za podium na 4 miejscu, a konkursach rzutu dyskiem i oszczepem zajął 5 miejsce.

Mistrzostwa w Kozienicach miały pierwotnie odbyć się w maju, ale z powody pandemii zostały przełożone na październik. Zimna i deszczowa pogoda nie sprzyjała zawodnikom w uzyskiwaniu dobrych wyników, ale nie przeszkodziła w ambitnej sportowej rywalizacji o medale.

Warto dodać, że Maciej, Robert i Damian na co dzień trenują pod opieką trenerów UKS Olimpijczyk Skorzewo, Leszka Zblewskiego i Dawida Żołądka w sekcji osób niepełnosprawnych prowadzonej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym START Gdańsk w ramach projektu „Gotowi na START” realizowanego razem z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.  

W tegorocznych mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 17 medali!

Trenerzy zapraszają serdecznie osoby niepełnosprawne, które chciałyby dołączyć do naszej sekcji o kontakt z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

Nadesłane przez UKS Olimpijczyk Skorzewo

Na zdjęciach: zawodnicy podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce

Aktualności

Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego

Informujemy, że obecnie projekty czterech ostatnich Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, które są zmieniane na podstawie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kościerzyna z 2014 roku, zostały podane do publicznego wglądu. Są to plany dla obrębów geodezyjnych: Wielki Klincz, Skorzewo, Łubiana, Juszki.

Więcej

Rajd Kaszubskich Drzymalitów w Skorzewie

20 czerwca 2021 r., po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się w Skorzewie IV Raj Kaszubskich Drzymalitów. Pieszo-rowerowy rajd był poświęcony po raz kolejny pamięci braciom Aleksandrowi i Franciszkowi Peplińskim, bohaterom walczącym z zaborcą o prawo do budowy nieruchomości na własnej ziemi.

Więcej