Aktualności

Pasmo sukcesów młodych piłkarzy z KS Santana Wielki Klincz

Serię ważnych sportowych osiągnięć zapisali na swoim koncie młodzi sportowcy KS Santana pod opieką trenera Stanisława Wnuka. Marzenia spełniają się dzięki ciężkiej pracy na treningach!

W październiku odbył się turniej PZPN, podczas którego zawodnicy Santany z rocznika 2012  we wspaniałym stylu wygrali wszystkie spotkania. Był to początek doskonałej passy młodych sportowców.

Kolejnymi sukcesami zakończył się Mikołajkowy Turniej w Chwaszczynie. Rywalizowało w nim sześć zespołów rocznika 2010. Santana rozgromiła wszystkich przeciwników, a Adrian Duzowski został Królem Strzelców. W Chwaszczynie zmierzyli się także piłkarze rocznika 2012. Santana wygrała cztery z pięciu spotkań, co dało jej drugie miejsce. Również w tym przedziale wiekowym Królem Strzelców został zawodnik zespołu z Wielkiego Klincza – Maciej Kartuszyński.

Same zwycięstwa odnieśli podopieczni Stanisława Wnuka na turnieju Główczyce „Żelki Cup 2021”. Santana okazała się najskuteczniejsza spośród ośmiu biorących w nim udział drużyn, a Maciej Kartuszyński ponownie wywalczył tytuł Króla Strzelców. Najlepszym zawodnikiem został Tymek Wojciechowski, a zawodniczką Katarzyna Piankowska.

Gratulujemy i czekamy na kolejne wygrane!

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej