Aktualności

Pasmo sukcesów młodych piłkarzy z KS Santana Wielki Klincz

Serię ważnych sportowych osiągnięć zapisali na swoim koncie młodzi sportowcy KS Santana pod opieką trenera Stanisława Wnuka. Marzenia spełniają się dzięki ciężkiej pracy na treningach!

W październiku odbył się turniej PZPN, podczas którego zawodnicy Santany z rocznika 2012  we wspaniałym stylu wygrali wszystkie spotkania. Był to początek doskonałej passy młodych sportowców.

Kolejnymi sukcesami zakończył się Mikołajkowy Turniej w Chwaszczynie. Rywalizowało w nim sześć zespołów rocznika 2010. Santana rozgromiła wszystkich przeciwników, a Adrian Duzowski został Królem Strzelców. W Chwaszczynie zmierzyli się także piłkarze rocznika 2012. Santana wygrała cztery z pięciu spotkań, co dało jej drugie miejsce. Również w tym przedziale wiekowym Królem Strzelców został zawodnik zespołu z Wielkiego Klincza – Maciej Kartuszyński.

Same zwycięstwa odnieśli podopieczni Stanisława Wnuka na turnieju Główczyce „Żelki Cup 2021”. Santana okazała się najskuteczniejsza spośród ośmiu biorących w nim udział drużyn, a Maciej Kartuszyński ponownie wywalczył tytuł Króla Strzelców. Najlepszym zawodnikiem został Tymek Wojciechowski, a zawodniczką Katarzyna Piankowska.

Gratulujemy i czekamy na kolejne wygrane!

Aktualności

Zarząd gminnego ZOSP spotkał się na zebraniu sprawozdawczym

18 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyło się zebranie sprawozdawcze Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kościerzynie. Było ono okazją do dokonania analizy rocznych działań strażackich stowarzyszeń, zebrania informacji oraz sporządzenia planu dalszej działalności.

Więcej

Własna firma w Sercu Kaszub

Masz pomysł na własną firmę? Spełniasz podstawowe kryteria uczestnictwa w projekcie, tzn. jesteś osobą fizyczną, która zamieszkuje na terenie jednej z gmin wiejskich Powiatu Kościerskiego i masz ukończone 30 lat, a do tego znajdujesz się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy? Złóż dokumenty rekrutacyjne do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”, w ramach rozpoczętej w dniu 17.01.2022 r. procedury IV naboru rekrutacyjnego.

Więcej

Świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku

Od 2022 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500+, co oznacza że od dnia 1 stycznia br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został zobowiązany do obsługi dwóch świadczeń: świadczenia wychowawczego 500+ (500+), rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO)

Więcej

Jest umowa na przebudowę ul. Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu

Po przeprowadzonej procedurze zmówienia publicznego wyłoniona została firma drogowa z powiatu kościerskiego, spełniająca kryteria oraz proponująca najniższą cenę na wykonanie nawierzchni asfaltowej na ulicy Rzemieślniczej w Wielki Klinczu. Projekt zakłada budowę 1,65 km asfaltowej jezdni o szerokości 5 metrów oraz poboczy.

Więcej