Aktualności

Jasnowłosa dziewczynka ubrana w strój harcerski uśmiecha się do zdjęcia, pokazując uniesione kciuki.

Piknik rodzinny w Łubianie

W niedzielę 22 maja w Łubianie odbył się Piknik Rodzinny w Łubianie połączony z obchodami 78 rocznicy boju pod Łubianą.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, po której przy tablicy odbył się uroczysty apel poległych odczytany przez łubiańskich harcerzy i partyzantów Gryfa Pomorskiego z grupy rekonstrukcyjnej z Męcikału, Gryfa. W Łubianie po mszy ponad 40 osób wzięło udział w rajdzie pieszym. W międzyczasie na Orliku zorganizowano turniej piłki nożnej o Puchar księdza proboszcza i prezesa spółdzielni. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Lejdis Ceramik Łubiana”.

Główne uroczystości odbywały się w pobliżu bloku nr 10 przy Osiedlowej. Rozpoczęło się od biegu „Żołnierzy Wyklętych”. Wzięło w nim udział ponad 60 osób na dystansie 1963 m. Pierwsze miejsce zajął Bartek Kozikowski. Przy scenie zorganizowano konkurs plastyczny, rzut jajkiem na odległość, puszczanie latawców i wiele innych. Uczestnicy mogli zobaczyć również wyszkolenie psa służbowego policji. Cały festyn zakończył się po godz. 18.00.

W zabawie uczestniczyło ponad 400 osób. W imprezie wziął udział Piotr Karczewski doradca Prezydenta RP ds. Samorządu Terytorialnego. Całość mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji oraz firm. Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna, sołectwu Łubiana, Parafii Łubiana, OSP Łubiana, Grupie Rekonstrukcyjnej z Męcikału, 23 Drużynie Harcerskiej z Łubiany, strzelnicy „Skorpion” z Kornego, kościerskiej Policji, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oddz. w Łubianie, Piramidy Pomocy, ratownictwa przedmedycznego 4×4, Nadleśnictwu Kościerzyna, Słupskiemu WOPR, Spółdzielni Mieszkaniowej Millenium i wielu innym.

Mat. nadesłane

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej