Aktualności

Jasnowłosa dziewczynka ubrana w strój harcerski uśmiecha się do zdjęcia, pokazując uniesione kciuki.

Piknik rodzinny w Łubianie

W niedzielę 22 maja w Łubianie odbył się Piknik Rodzinny w Łubianie połączony z obchodami 78 rocznicy boju pod Łubianą.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, po której przy tablicy odbył się uroczysty apel poległych odczytany przez łubiańskich harcerzy i partyzantów Gryfa Pomorskiego z grupy rekonstrukcyjnej z Męcikału, Gryfa. W Łubianie po mszy ponad 40 osób wzięło udział w rajdzie pieszym. W międzyczasie na Orliku zorganizowano turniej piłki nożnej o Puchar księdza proboszcza i prezesa spółdzielni. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Lejdis Ceramik Łubiana”.

Główne uroczystości odbywały się w pobliżu bloku nr 10 przy Osiedlowej. Rozpoczęło się od biegu „Żołnierzy Wyklętych”. Wzięło w nim udział ponad 60 osób na dystansie 1963 m. Pierwsze miejsce zajął Bartek Kozikowski. Przy scenie zorganizowano konkurs plastyczny, rzut jajkiem na odległość, puszczanie latawców i wiele innych. Uczestnicy mogli zobaczyć również wyszkolenie psa służbowego policji. Cały festyn zakończył się po godz. 18.00.

W zabawie uczestniczyło ponad 400 osób. W imprezie wziął udział Piotr Karczewski doradca Prezydenta RP ds. Samorządu Terytorialnego. Całość mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji oraz firm. Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna, sołectwu Łubiana, Parafii Łubiana, OSP Łubiana, Grupie Rekonstrukcyjnej z Męcikału, 23 Drużynie Harcerskiej z Łubiany, strzelnicy „Skorpion” z Kornego, kościerskiej Policji, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oddz. w Łubianie, Piramidy Pomocy, ratownictwa przedmedycznego 4×4, Nadleśnictwu Kościerzyna, Słupskiemu WOPR, Spółdzielni Mieszkaniowej Millenium i wielu innym.

Mat. nadesłane

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej