Aktualności

Pomoc dla psiaków

W listopadzie, jak co roku, w Szkole Podstawowej w Kaliskach, Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy i akcesoriów dla podopiecznych schroniska Animalsi w Kościerzynie. Dzięki takiej akcji uczniowie poprzez otwarcie swoich serc nie tylko wspierają psiaki, ale uczą się przyjaźni, miłości i empatii.

W zbiórkę zaangażowana była cała szkoła, zaś uczniowie klas V i VI w szczególny sposób wyróżnili się na tle innych. W zamian za okazaną dobroć i szlachetność otrzymali nagrodę w postaci „wspólnego nocowania w szkole”. Podczas tego spotkania uczestniczyli w różnego rodzaju grach i zabawach przygotowanych przez opiekunów, oglądali filmy i piekli pizzę.

Aby podkreślić ilość zebranej karmy, uczniowie ułożyli z niej na sali gimnastycznej sznur, który nazwali „łańcuchem dobroci” o długości 16,5 metra. W przeliczeniu na wagę zebrano ponad 340 kg karmy, a także akcesoria jak: smycze, kojce czy przybory higieniczne. Zakończeniem akcji były odwiedziny opiekunów ze Schroniska, którzy odwiedzili uczniów z przemiłym pieskiem o imieniu Leo.

Wszyscy doskonale wiemy, że w dobie obecnej zimy nawet najmniejsza pomoc jest nieoceniona. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, że przyczynili się do tak wspaniałej akcji!

Mariola Zaborowska

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej