Aktualności

Prezent dla dzieci ukraińskich od przyjaciół z Cölbe

7 777 zł otrzymała Gmina Kościerzyna od Stowarzyszenia Cölbe-Kościerzyna. Dar zostanie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka, w którym udział wezmą również ukraińskie dzieci uczące się w gminnych szkołach.

Niemieckie stowarzyszenie partnerskie „Partnerschaftsverein Cölbe-Kościerzyna” działa od ponad 25 lat, a formalna współpraca między miastem Kościerzyna i gminą Kościerzyna w Polsce oraz gminą Cölbe w Niemczech rozpoczęła się w 1991 roku. Przez ten czas udało się zrealizować wiele inicjatyw, które budują partnerską więź wśród mieszkańców. Stowarzyszenie jest inicjatorem akcji charytatywnych, a od czasu wybuchu wojny w Ukrainie wielokrotnie organizowało pomoc dla naszych sąsiadów, między innymi trzy transporty darów do Pryłuk.

Najnowsza inicjatywa to zorganizowana w Niemczech charytatywna loteria fantowa. Jej owoce, w postaci czeku na 7 777 zł przywiozła do gminy Kościerzyna Agnieszka Sauerwald – przewodnicząca Stowarzyszenia Cölbe-Kościerzyna. Szczęśliwe siódemki przyniosą radość dzieciom. Bon trafił do rąk wójta Grzegorza Piechowskiego, który zapowiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie gminnego Dnia Dziecka we Wdzydzach.

Podczas spotkania pojawił się również pomysł rewizyty dzieci z gminy Kościerzyna w Cölbe. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do tego przedsięwzięcia.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej