Aktualności

Przed czasem zakończy się budowa chodnika w Skorzewie

Przy ulicy Kościelnej w Skorzewie kończy się budowa chodnika wraz z oświetlonym przejściem dla pieszych. Szerokość chodnika, który biegnie do ulicy Leśnej, wynosi 1,80 m. Łączna długość inwestycji wynosi 399,91 m.b.

Kwota, za którą Wykonawca firma Szelbruk z Sierakowic wykonuje tę inwestycję, to prawie 290 tys. zł. Dofinansowanie dotyczące bezpiecznych przejść pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Pierwotny termin zapisany w umowie zobowiązywał wykonawcę do wybudowania chodnika do połowy czerwca br., ale warunki pogodowe pozwoliły na wcześniejsze położenie kostki i krawężników, tak że mieszkańcy będą mogli już niebawem korzystać z bezpiecznego dojścia do ścieżki pieszo-rowerowej do Kościerzyny.

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej