Aktualności

Przetarg na przebudowę drogi z Nowej Karczmy do Kościerzyny

Dobra informacja dla mieszkańców Gminy Kościerzyna i nie tylko! Na początku marca ogłoszony został przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej łączącej Nową Karczmę i Kościerzynę.

Remont jest konieczny ze względu na zły stan nawierzchni – niezbędna będzie całkowita przebudowa konstrukcji drogi.  W planach jest również budowa chodników i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowościach. Co ważne – w miejscu, które z powodu licznych wypadków i kolizji zyskało złą sławę czarnego punktu, a więc na skrzyżowaniu z drogą powiatową w Małym Klinczu, powstanie długo wyczekiwane rondo.

06 marca 2024 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku ogłosił przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 221 na odcinku od Jankowa do Obwodnicy Kościerzyny – Odcinek D – Nowa Karczma – Kościerzyna (do węzła z Obwodnicą Kościerzyny). Inwestycja będzie podzielona na dwa odcinki: – odcinek D1: od km ok. 39+850 do km 45+710 – odcinek D2: od km 45+710 do km ok. 51+800.

Zarząd Dróg Wojewódzkich na realizację tej inwestycji przeznaczył 188 mln zł.  Otwarcie ofert planowane jest na 08.04.2024 r. Przebudowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej