Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, pełni energii seniorzy wrócili do Hali Sportowej w Wielkim Klinczu, by w przyjaznej atmosferze zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Drużyny, które podjęły wyzwanie to: Pniewy, Radków, PZERI Kłobuczyno, PZERI Kościerzyna, Łubiana, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Wielki Klincz.

Zabawa zaczęła się od wmarszu wszystkich ekip na boisko, oczywiście przy gorącym dopingu kibiców. O dobry humor wszystkich uczestników zadbali panowie z koła emerytów w Wielkim Klinczu, wykonując swoją interpretację „Jeziora Łabędziego”.

Żeby wziąć udział w Spartakiadzie Seniorów nie trzeba być sportowcem. Wystarczy energia i dobry humor, a tych nasi seniorzy mają pod dostatkiem! W świetnym stylu poradzili sobie z konkurencjami: ringo, kozłowanie, kręgle, piramidki z kubków, rzuty woreczkami, unihokej, zwijanie sznurka, rzuty do kosza, bieg z książką.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a doping publiczności podgrzewał atmosferę. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Kościerzyna wywalczyła reprezentacja Kościerzyny. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Łubiany, a za nią Wielki Klincz. Trzeba podkreślić, że wszyscy seniorzy wykazali się zapałem i zarażali pozytywną energią. To właśnie, obok integracji, jest w tej Spartakiadzie najważniejsze!

Organizatorami zawodów są: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Koło Emerytów i Rencistów w Wielkim Klinczu oraz Sołectwo Wielki Klincz.

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej