Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, pełni energii seniorzy wrócili do Hali Sportowej w Wielkim Klinczu, by w przyjaznej atmosferze zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Drużyny, które podjęły wyzwanie to: Pniewy, Radków, PZERI Kłobuczyno, PZERI Kościerzyna, Łubiana, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Wielki Klincz.

Zabawa zaczęła się od wmarszu wszystkich ekip na boisko, oczywiście przy gorącym dopingu kibiców. O dobry humor wszystkich uczestników zadbali panowie z koła emerytów w Wielkim Klinczu, wykonując swoją interpretację „Jeziora Łabędziego”.

Żeby wziąć udział w Spartakiadzie Seniorów nie trzeba być sportowcem. Wystarczy energia i dobry humor, a tych nasi seniorzy mają pod dostatkiem! W świetnym stylu poradzili sobie z konkurencjami: ringo, kozłowanie, kręgle, piramidki z kubków, rzuty woreczkami, unihokej, zwijanie sznurka, rzuty do kosza, bieg z książką.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a doping publiczności podgrzewał atmosferę. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Kościerzyna wywalczyła reprezentacja Kościerzyny. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Łubiany, a za nią Wielki Klincz. Trzeba podkreślić, że wszyscy seniorzy wykazali się zapałem i zarażali pozytywną energią. To właśnie, obok integracji, jest w tej Spartakiadzie najważniejsze!

Organizatorami zawodów są: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Koło Emerytów i Rencistów w Wielkim Klinczu oraz Sołectwo Wielki Klincz.

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej