Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, pełni energii seniorzy wrócili do Hali Sportowej w Wielkim Klinczu, by w przyjaznej atmosferze zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Drużyny, które podjęły wyzwanie to: Pniewy, Radków, PZERI Kłobuczyno, PZERI Kościerzyna, Łubiana, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Wielki Klincz.

Zabawa zaczęła się od wmarszu wszystkich ekip na boisko, oczywiście przy gorącym dopingu kibiców. O dobry humor wszystkich uczestników zadbali panowie z koła emerytów w Wielkim Klinczu, wykonując swoją interpretację „Jeziora Łabędziego”.

Żeby wziąć udział w Spartakiadzie Seniorów nie trzeba być sportowcem. Wystarczy energia i dobry humor, a tych nasi seniorzy mają pod dostatkiem! W świetnym stylu poradzili sobie z konkurencjami: ringo, kozłowanie, kręgle, piramidki z kubków, rzuty woreczkami, unihokej, zwijanie sznurka, rzuty do kosza, bieg z książką.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a doping publiczności podgrzewał atmosferę. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Kościerzyna wywalczyła reprezentacja Kościerzyny. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Łubiany, a za nią Wielki Klincz. Trzeba podkreślić, że wszyscy seniorzy wykazali się zapałem i zarażali pozytywną energią. To właśnie, obok integracji, jest w tej Spartakiadzie najważniejsze!

Organizatorami zawodów są: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Koło Emerytów i Rencistów w Wielkim Klinczu oraz Sołectwo Wielki Klincz.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej