Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, pełni energii seniorzy wrócili do Hali Sportowej w Wielkim Klinczu, by w przyjaznej atmosferze zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Drużyny, które podjęły wyzwanie to: Pniewy, Radków, PZERI Kłobuczyno, PZERI Kościerzyna, Łubiana, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Wielki Klincz.

Zabawa zaczęła się od wmarszu wszystkich ekip na boisko, oczywiście przy gorącym dopingu kibiców. O dobry humor wszystkich uczestników zadbali panowie z koła emerytów w Wielkim Klinczu, wykonując swoją interpretację „Jeziora Łabędziego”.

Żeby wziąć udział w Spartakiadzie Seniorów nie trzeba być sportowcem. Wystarczy energia i dobry humor, a tych nasi seniorzy mają pod dostatkiem! W świetnym stylu poradzili sobie z konkurencjami: ringo, kozłowanie, kręgle, piramidki z kubków, rzuty woreczkami, unihokej, zwijanie sznurka, rzuty do kosza, bieg z książką.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a doping publiczności podgrzewał atmosferę. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Kościerzyna wywalczyła reprezentacja Kościerzyny. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Łubiany, a za nią Wielki Klincz. Trzeba podkreślić, że wszyscy seniorzy wykazali się zapałem i zarażali pozytywną energią. To właśnie, obok integracji, jest w tej Spartakiadzie najważniejsze!

Organizatorami zawodów są: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Koło Emerytów i Rencistów w Wielkim Klinczu oraz Sołectwo Wielki Klincz.

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej