Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, pełni energii seniorzy wrócili do Hali Sportowej w Wielkim Klinczu, by w przyjaznej atmosferze zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Drużyny, które podjęły wyzwanie to: Pniewy, Radków, PZERI Kłobuczyno, PZERI Kościerzyna, Łubiana, Skorzewo, Stary Barkoczyn i Wielki Klincz.

Zabawa zaczęła się od wmarszu wszystkich ekip na boisko, oczywiście przy gorącym dopingu kibiców. O dobry humor wszystkich uczestników zadbali panowie z koła emerytów w Wielkim Klinczu, wykonując swoją interpretację „Jeziora Łabędziego”.

Żeby wziąć udział w Spartakiadzie Seniorów nie trzeba być sportowcem. Wystarczy energia i dobry humor, a tych nasi seniorzy mają pod dostatkiem! W świetnym stylu poradzili sobie z konkurencjami: ringo, kozłowanie, kręgle, piramidki z kubków, rzuty woreczkami, unihokej, zwijanie sznurka, rzuty do kosza, bieg z książką.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a doping publiczności podgrzewał atmosferę. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Kościerzyna wywalczyła reprezentacja Kościerzyny. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Łubiany, a za nią Wielki Klincz. Trzeba podkreślić, że wszyscy seniorzy wykazali się zapałem i zarażali pozytywną energią. To właśnie, obok integracji, jest w tej Spartakiadzie najważniejsze!

Organizatorami zawodów są: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Koło Emerytów i Rencistów w Wielkim Klinczu oraz Sołectwo Wielki Klincz.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej