Aktualności

Sezon wakacyjny na półmetku!

Za nami połowa wakacji. Lipiec minął w naszej gminie pod znakiem koncertów i ciekawych wydarzeń kulturalnych. A przed nami jeszcze miesiąc letnich atrakcji!

Wakacyjną stolicą gminy Kościerzyna od lat są piękne Wdzydze. Tu działa Centrum Usług Turystycznych, przy którym znajduje się Scena Letnia. Właśnie na niej sezon letnich imprez rozpoczął spektakl muzyczny ”Krzysztofiki”. Co sobotę w ramach Wdzydzkich Wieczorów Muzycznych występowali dla naszych mieszkańców i turystów lokalni oraz przyjezdni artyści, a co środę tłumy widzów gromadziły się na seansach Kina Letniego.

Pierwszą połowę wakacji zwieńczył Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Przez trzy dni Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata przyciągnęły do Wdzydz miłośników muzyki, tańca i śpiewu. Na scenie zaprezentowali się reprezentujący najwyższy poziom artyści z całego świata. W tym roku odwiedziły nas zespoły z: Ukrainy, Słowacji, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku! Nie zabrakło również folkloru kaszubskiego.

Sierpień zapowiada się równie ciekawie! Kontynuujemy tradycję Wdzydzkich Wieczorów Muzycznych: 6 sierpnia na Scenie Letniej wystąpią: Space Bash oraz SZANTOMAS Tomasz Kuręda, a 13 sierpnia Artem Furman oraz Aleksandra „Sasza” Karausz. 30 sierpnia we Wdzydzach zagra zespół Fucus!

Trwa też Kino Letnie we Wdzydzach. Co środę o 21.00 przy Centrum Usług Turystycznych odbywają się darmowe seanse filmowe. W najbliższą środę zapraszamy na komedię „Jestem taka piękna”.

We Wdzydzach nie zabraknie też wrażeń sportowych, bo przed nami Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które odbędą się 6-7 oraz 20-21 sierpnia. A 23 września rozegrane zostaną Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

Tradycyjnym podsumowaniem lata będą Dożynki Gminne. 4 września będziemy bawili się w Skorzewie.

W imieniu Burych Niedźwiedzi zapraszamy też na Jesseniową Swiętnicę u Miedzwiedzków. Świętowanie odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Wętfiach.

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych wakacji w gminie Kościerzyna!

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej