Aktualności

Sezon wakacyjny na półmetku!

Za nami połowa wakacji. Lipiec minął w naszej gminie pod znakiem koncertów i ciekawych wydarzeń kulturalnych. A przed nami jeszcze miesiąc letnich atrakcji!

Wakacyjną stolicą gminy Kościerzyna od lat są piękne Wdzydze. Tu działa Centrum Usług Turystycznych, przy którym znajduje się Scena Letnia. Właśnie na niej sezon letnich imprez rozpoczął spektakl muzyczny ”Krzysztofiki”. Co sobotę w ramach Wdzydzkich Wieczorów Muzycznych występowali dla naszych mieszkańców i turystów lokalni oraz przyjezdni artyści, a co środę tłumy widzów gromadziły się na seansach Kina Letniego.

Pierwszą połowę wakacji zwieńczył Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Przez trzy dni Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata przyciągnęły do Wdzydz miłośników muzyki, tańca i śpiewu. Na scenie zaprezentowali się reprezentujący najwyższy poziom artyści z całego świata. W tym roku odwiedziły nas zespoły z: Ukrainy, Słowacji, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku! Nie zabrakło również folkloru kaszubskiego.

Sierpień zapowiada się równie ciekawie! Kontynuujemy tradycję Wdzydzkich Wieczorów Muzycznych: 6 sierpnia na Scenie Letniej wystąpią: Space Bash oraz SZANTOMAS Tomasz Kuręda, a 13 sierpnia Artem Furman oraz Aleksandra „Sasza” Karausz. 30 sierpnia we Wdzydzach zagra zespół Fucus!

Trwa też Kino Letnie we Wdzydzach. Co środę o 21.00 przy Centrum Usług Turystycznych odbywają się darmowe seanse filmowe. W najbliższą środę zapraszamy na komedię „Jestem taka piękna”.

We Wdzydzach nie zabraknie też wrażeń sportowych, bo przed nami Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które odbędą się 6-7 oraz 20-21 sierpnia. A 23 września rozegrane zostaną Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

Tradycyjnym podsumowaniem lata będą Dożynki Gminne. 4 września będziemy bawili się w Skorzewie.

W imieniu Burych Niedźwiedzi zapraszamy też na Jesseniową Swiętnicę u Miedzwiedzków. Świętowanie odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Wętfiach.

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych wakacji w gminie Kościerzyna!

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej