Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Pierwsze spotkanie w formie warsztatowej odbyło się w sali Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie. Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości oraz akceptacji własnych uczuć, a także poznanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Panie odkrywały swoje mocne strony. Poznały również sposoby na radzenie sobie ze stresem, które mogą wykorzystać w konkretnych sytuacjach. Podczas zajęć rozwijano nowe umiejętności, a także pokazano jak zmiana nastawienia w przypadku wystąpienia  sytuacji kryzysowej pomaga rozwiązywać przynajmniej niektóre problemy.

Kolejne spotkanie odbyło się w Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 w Kościerzynie. Były to ,,warsztaty urody” podczas, których uczestniczki zdobyły informacje na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry, włosów oraz podstaw wizażu.

Wartością w tym przypadku dodaną było zaangażowanie się kadry pedagogicznej oraz uczennic, które pod okiem nauczycielek zawodu zadbały o komfort uczestniczek projektu. Każdej z Pań został wykonany make’up oraz fryzura poprzedzona umyciem oraz skróceniem włosów. Uczennice podzieliły się cennymi wskazówkami, które Panie będą mogły wykorzystać na co dzień. Atmosfera podczas warsztatów sprzyjała integracji i zbudowała pozytywną relację między uczestnikami.

Bardzo dziękujemy uczennicom oraz kadrze za miłe przyjęcie i otwarte serca.

Zadanie jest częścią działań związanych z realizacją Gminnego Programu  Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2027

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej