Aktualności

Społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem uczciła 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem zorganizowano uroczysty apel z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na tym, iż uczniowie z całego kraju  śpiewają Hymn Polski w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11. Wszyscy uczniowie ubrali się odświętnie, a do ubrań przypięli kokardę narodową czyli kotyliony na Dzień Niepodległości jako popularny symbol patriotyzmu.

Podczas apelu wszyscy obejrzeli animowany film edukacyjny prezentujący drogę Polski do niepodległości, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne: „Co to jest niepodległość?”, „My, Pierwsza  Brygada” i „Ojczyzno ma”.  Na maszt  szkoły wciągnięto uroczyście flagę narodową, a przed tablicą pamiątkową z wizerunkiem patrona szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego zapłonął znicz. W szkole widoczne były wszędzie symbole narodowe.

Obecni na apelu goście Państwo Aldona i Eugeniusz Sochaczewscy obdarowali wszystkich uczniów słodyczami, a pierwszoklasistów dodatkowo książeczkami Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś?”. Po zakończeniu uroczystości uczniowie świętowali razem z nauczycielami grając w historyczne gry planszowe pozyskane z Instytutu Pamięci Narodowej.

Aktywność i zaangażowanie uczniów w organizację tak ważnego święta rozbudza w nich uczucia patriotyczne, uczy szacunku wobec symboli narodowych, rozwija poczucie przynależności do narodu i ukazuje, w jaki sposób świętować obchody 11 listopada.

Nadesłane: Szkła Podstawowa w Kornem

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej