Aktualności

Społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem uczciła 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem zorganizowano uroczysty apel z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na tym, iż uczniowie z całego kraju  śpiewają Hymn Polski w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11. Wszyscy uczniowie ubrali się odświętnie, a do ubrań przypięli kokardę narodową czyli kotyliony na Dzień Niepodległości jako popularny symbol patriotyzmu.

Podczas apelu wszyscy obejrzeli animowany film edukacyjny prezentujący drogę Polski do niepodległości, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne: „Co to jest niepodległość?”, „My, Pierwsza  Brygada” i „Ojczyzno ma”.  Na maszt  szkoły wciągnięto uroczyście flagę narodową, a przed tablicą pamiątkową z wizerunkiem patrona szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego zapłonął znicz. W szkole widoczne były wszędzie symbole narodowe.

Obecni na apelu goście Państwo Aldona i Eugeniusz Sochaczewscy obdarowali wszystkich uczniów słodyczami, a pierwszoklasistów dodatkowo książeczkami Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś?”. Po zakończeniu uroczystości uczniowie świętowali razem z nauczycielami grając w historyczne gry planszowe pozyskane z Instytutu Pamięci Narodowej.

Aktywność i zaangażowanie uczniów w organizację tak ważnego święta rozbudza w nich uczucia patriotyczne, uczy szacunku wobec symboli narodowych, rozwija poczucie przynależności do narodu i ukazuje, w jaki sposób świętować obchody 11 listopada.

Nadesłane: Szkła Podstawowa w Kornem

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej