Aktualności

Społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem uczciła 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem zorganizowano uroczysty apel z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na tym, iż uczniowie z całego kraju  śpiewają Hymn Polski w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11. Wszyscy uczniowie ubrali się odświętnie, a do ubrań przypięli kokardę narodową czyli kotyliony na Dzień Niepodległości jako popularny symbol patriotyzmu.

Podczas apelu wszyscy obejrzeli animowany film edukacyjny prezentujący drogę Polski do niepodległości, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne: „Co to jest niepodległość?”, „My, Pierwsza  Brygada” i „Ojczyzno ma”.  Na maszt  szkoły wciągnięto uroczyście flagę narodową, a przed tablicą pamiątkową z wizerunkiem patrona szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego zapłonął znicz. W szkole widoczne były wszędzie symbole narodowe.

Obecni na apelu goście Państwo Aldona i Eugeniusz Sochaczewscy obdarowali wszystkich uczniów słodyczami, a pierwszoklasistów dodatkowo książeczkami Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś?”. Po zakończeniu uroczystości uczniowie świętowali razem z nauczycielami grając w historyczne gry planszowe pozyskane z Instytutu Pamięci Narodowej.

Aktywność i zaangażowanie uczniów w organizację tak ważnego święta rozbudza w nich uczucia patriotyczne, uczy szacunku wobec symboli narodowych, rozwija poczucie przynależności do narodu i ukazuje, w jaki sposób świętować obchody 11 listopada.

Nadesłane: Szkła Podstawowa w Kornem

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej