Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką w bibliotece w Wielkim Klinczu i w Skorzewie

5 października w bibliotece w Wielkim Klinczu oraz w Skorzewie odbyło się spotkanie autorskie z panią dr Elżbietą Zubrzycką, pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pani Elżbieta Zubrzycka jest założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe. Napisała książki dla dorosłych, młodzieży oraz ponad 20 książek dla dzieci, o charakterze edukacyjnym. Wszystkie książki dla dzieci pomagają w wychowaniu: przygotowują do życia, przekazują wartości, uczą, jak radzić sobie z najczęściej napotykanymi problemami. Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą pisarka poruszyła ważny temat. Jak podnieść własną samoocenę, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami własnymi i innych osób zarówno w domu jak i szkole. Podkreśliła, że sposób w jaki młodzi ludzie myślą o otaczającym ich świeci, ma wpływ na jakość życia i kształtowanie ich postaw. Przekazała bardzo ważne uwagi i wskazówki dla młodych odbiorców, dotyczące znaczenia wartości w życiu. Podpowiadała, jak zachować się w trudnych sytuacjach i tłumaczyła, że bierność wobec każdej formy przemocy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nią. Zwróciła także uwagę, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie i ma prawo do zachowania swojej godności zarówno tej cielesnej jak i duchowej. Opowiedziała o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach. Spotkania były niesamowitą lekcją o poczuciu własnej wartości, samoocenie i godności.

Podczas spotkań pani Elżbieta Zubrzycka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorzy: Renata Abramowska i Wiesława Głodowska

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej