Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką w bibliotece w Wielkim Klinczu i w Skorzewie

5 października w bibliotece w Wielkim Klinczu oraz w Skorzewie odbyło się spotkanie autorskie z panią dr Elżbietą Zubrzycką, pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pani Elżbieta Zubrzycka jest założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe. Napisała książki dla dorosłych, młodzieży oraz ponad 20 książek dla dzieci, o charakterze edukacyjnym. Wszystkie książki dla dzieci pomagają w wychowaniu: przygotowują do życia, przekazują wartości, uczą, jak radzić sobie z najczęściej napotykanymi problemami. Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą pisarka poruszyła ważny temat. Jak podnieść własną samoocenę, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami własnymi i innych osób zarówno w domu jak i szkole. Podkreśliła, że sposób w jaki młodzi ludzie myślą o otaczającym ich świeci, ma wpływ na jakość życia i kształtowanie ich postaw. Przekazała bardzo ważne uwagi i wskazówki dla młodych odbiorców, dotyczące znaczenia wartości w życiu. Podpowiadała, jak zachować się w trudnych sytuacjach i tłumaczyła, że bierność wobec każdej formy przemocy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nią. Zwróciła także uwagę, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie i ma prawo do zachowania swojej godności zarówno tej cielesnej jak i duchowej. Opowiedziała o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach. Spotkania były niesamowitą lekcją o poczuciu własnej wartości, samoocenie i godności.

Podczas spotkań pani Elżbieta Zubrzycka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorzy: Renata Abramowska i Wiesława Głodowska

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej