Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką w bibliotece w Wielkim Klinczu i w Skorzewie

5 października w bibliotece w Wielkim Klinczu oraz w Skorzewie odbyło się spotkanie autorskie z panią dr Elżbietą Zubrzycką, pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pani Elżbieta Zubrzycka jest założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe. Napisała książki dla dorosłych, młodzieży oraz ponad 20 książek dla dzieci, o charakterze edukacyjnym. Wszystkie książki dla dzieci pomagają w wychowaniu: przygotowują do życia, przekazują wartości, uczą, jak radzić sobie z najczęściej napotykanymi problemami. Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą pisarka poruszyła ważny temat. Jak podnieść własną samoocenę, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami własnymi i innych osób zarówno w domu jak i szkole. Podkreśliła, że sposób w jaki młodzi ludzie myślą o otaczającym ich świeci, ma wpływ na jakość życia i kształtowanie ich postaw. Przekazała bardzo ważne uwagi i wskazówki dla młodych odbiorców, dotyczące znaczenia wartości w życiu. Podpowiadała, jak zachować się w trudnych sytuacjach i tłumaczyła, że bierność wobec każdej formy przemocy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nią. Zwróciła także uwagę, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie i ma prawo do zachowania swojej godności zarówno tej cielesnej jak i duchowej. Opowiedziała o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach. Spotkania były niesamowitą lekcją o poczuciu własnej wartości, samoocenie i godności.

Podczas spotkań pani Elżbieta Zubrzycka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorzy: Renata Abramowska i Wiesława Głodowska

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej