Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką w bibliotece w Wielkim Klinczu i w Skorzewie

5 października w bibliotece w Wielkim Klinczu oraz w Skorzewie odbyło się spotkanie autorskie z panią dr Elżbietą Zubrzycką, pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pani Elżbieta Zubrzycka jest założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe. Napisała książki dla dorosłych, młodzieży oraz ponad 20 książek dla dzieci, o charakterze edukacyjnym. Wszystkie książki dla dzieci pomagają w wychowaniu: przygotowują do życia, przekazują wartości, uczą, jak radzić sobie z najczęściej napotykanymi problemami. Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą pisarka poruszyła ważny temat. Jak podnieść własną samoocenę, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami własnymi i innych osób zarówno w domu jak i szkole. Podkreśliła, że sposób w jaki młodzi ludzie myślą o otaczającym ich świeci, ma wpływ na jakość życia i kształtowanie ich postaw. Przekazała bardzo ważne uwagi i wskazówki dla młodych odbiorców, dotyczące znaczenia wartości w życiu. Podpowiadała, jak zachować się w trudnych sytuacjach i tłumaczyła, że bierność wobec każdej formy przemocy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nią. Zwróciła także uwagę, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie i ma prawo do zachowania swojej godności zarówno tej cielesnej jak i duchowej. Opowiedziała o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach. Spotkania były niesamowitą lekcją o poczuciu własnej wartości, samoocenie i godności.

Podczas spotkań pani Elżbieta Zubrzycka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorzy: Renata Abramowska i Wiesława Głodowska

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej