Aktualności

Sukcesy karateków z Fingrowej Huty na zawodach XII Pucharu Pomorza

Rodzina karateków z Fingrowej Huty na podium XII Pucharu Pomorza. Dnia 29.10.2022 w Sopocie mieszkańcy naszej gminy Monika I Ryszard zdobyli brąz w kategorii KATA. Natomiast ich córki zajęły: Kornelia 4 punktowane miejsce i Wiktoria zajęła ostatecznie 5 miejsce w KATA.

Jest to kolejny sukces rodziny de Janauis Święćkowskich z Fingrowej Huty sołectwo Cząstkowo. Nadmienić tu należy, że Klub Karate Inazuma przyjechał z tych zawodów z workiem medali. Na 30 startujących z tego klubu zawodników 13 przywiozło medale lub miejsca 4 punktowane.

Klub założył i prowadzi sensei Marek Szyca, posiadacz czarnego pasa 1 DAN. Klub zaliczył także wysoki ranking 5 klubu pośród 22 startujących w Pucharze w klasyfikacji medalowej i punktowej. W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nadesłane

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.