Aktualności

Sukcesy zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo

Zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo mają za sobą udany sezon halowy, w którym zdobyli 4 medale Mistrzostw Pomorza i ustanowili grad nowych rekordów życiowych. Zawody odbywały się w Arenie Toruń.

Rywalizację w Toruniu rozpoczęli 1 lutego młodzicy do lat 16. W tej kategorii wywalczyli 2 brązowe medale. Amelia Pobłocka w biegu na 600m z rekordem życiowym 1:41,19 oraz Jakub Olszewski w skoku w dal z wynikiem 5,28m co jest jego nowym rekordem życiowym.

Tuż za podium, na 4 miejscu, ukończył bieg na 1000m Kacper Jaszewski. Kuba Olszewski pobiegł także na 300m zajmując 5 lokatę. Z bardzo dobrej strony pokazali się również: Wiktoria Lubecka w debiucie na dystansie 60m p.pł. Julita Troka na 300m, Kamil Fąferko na 1000m.

Tydzień później, 9 lutego w toruńskiej Arenie przystąpili do rywalizacji juniorzy do lat 20 i juniorzy młodsi do lat 18. Klub ze Skorzewa reprezentowała trzech zawodników, którzy zdobyli 2 medale. Srebro w debiucie w konkurencji pchnięcia kulą (6kg) juniorów wywalczył Paweł Zblewski z rekordem życiowym 11,61m a Jakub Makurat zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą (5kg) także z rekordem życiowym 13,39m. Dawid Górny wywalczył 5 miejsce w biegu na 60m p.pł ustanawiając w finale „życiówkę” z wynikiem 9,69.

W zawodach wzięła także udział grupa młodzików i seniorów Olimpijczyka. Startowali udanie poprawiając swoje wyniki sprzed tygodnia. Na uwagę zasługuje kolejny dobry bieg Wiktorii Lubeckiej na płotkach i zwycięstwo w swojej serii z „życiówką”  10,55. Dobry start zanotowali także biegacze na 600m Amelia Pobłocka i  na 1000m, Kacper Jaszewski i Kamil Fąferko ustanowili nowe rekordy życiowe.

Warto wspomnieć, że podopieczni trenera Leszka Zblewskiego startowali „z marszu”, bez specjalnego przygotowania do zawodów halowych, dlatego wyniki jakie osiągnęli napawają optymizmem przed sezonem letnim.

Udział zawodników UKS Olimpijczyk w zawodach halowych był możliwy dzięki wsparciu sponsorów klubu a w szczególności firmie pana Arkadiusza Makurat i NECON Deweloper.

Nadesłane przez UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.