Aktualności

Szkoła Podstawowa w Kornem zwycięzcą III Ogólnopolskiego Turnieju Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego

W dniach 11-13 maja 2023 drużyna w składzie: Julia Chocha, Weronika Kropidłowska, Ksawery Ostrowski i Mikołaj Stolc z klasy VII wraz z opiekunami Katarzyną Lipską-Powiadą oraz Martą Gaładyk wzięli udział w III etapie III Ogólnopolskiego Turnieju Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej.

Podczas trzech dni zmagań, uczniowie wykazali się praktycznymi umiejętnościami z zakresu surwiwalu tj.korzystanie z mapy i kompasu, rozpalanie ognisk, posługiwanie się sprzętem harcerskim, szyfrowanie, strzelanie z wiatrówki czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie naszej szkoły doskonale poradzili sobie w konkurencjach lekkoatletycznych – skoku w dal, biegach i rzucie piłeczką palantową. Ostatnim elementem był sprawdzian wiedzy literackiej oraz znajomości faktów z życia Witolda Pileckiego.

Dzięki zdobyciu największej liczby punktów ze wszystkich konkurencji, drużyna z Kornego zdobyła pierwsze miejsce! Poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, szkoła otrzymała statuetkę przechodnią na kolejny rok oraz Złotą Oznakę Rotmistrza. Zmaganiom towarzyszyła integracja z uczniami innych szkół oraz świetna rozrywka! Młodzież brała udział w zabawach harcerskich, ognisku z kiełbaskami oraz wieczorze w kręgielni.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia uczniów naszej szkoły!

Nadesłane przez Szkołę Podstawową w Kornem

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej