Aktualności

Turniej Halowy o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Energa Griffin Cup

9 grudnia hala sportowa w Wielkim Klinczu stała się areną zaciętych zmagań podczas VI edycji Turniejów Halowych o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Energa Griffin Cup.

W finale drużyna SI Arka Gdynia imponującym występem zapewniła sobie pierwsze miejsce i tytuł zwycięzcy turnieju. Na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa AP JFA Przechlewo, która w meczu o brąz pokonała KS Gryf Słupsk 2:1.

W turnieju nie zabrakło również drużyn reprezentujących Gminę Kościerzyna; KS Skorzewo uplasowało się na 6. miejscu, natomiast Santana Wielki Klincz na miejscu 7.

Do wyróżniających się zawodników turnieju trafiły nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Ireneuszowi Browarczykowi z SI Arka Gdynia, a w roli najlepszego strzelca wyróżnił się Olaf Myszka z AP JFA Przechlewo. Najlepszym bramkarzem został uznany Maksymilian Karnowski z DSPN Kwidzyn.

Organizatorem turnieju był Pomorski Związek Piłki Nożnej, a współorganizatorem Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna. To właśnie dzięki wspólnemu zaangażowaniu tych instytucji turniej od lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu piłkarskim Pomorza.

Aktualności

Podczas upału zadbaj o psa!

Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem.

Więcej

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.