Aktualności

Uchodźcy z Ukrainy mieszkający w Skorzewie uczą się języka polskiego

Od ponad miesiąca w hotelowcu w Skorzewie przebywa grupa kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy. Znajdują się pod opieką Gminy Kościerzyna, a potrzebnego wsparcia udzielają im pracownicy Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz urzędu gminy Kościerzyna.

Ukraińskie dzieci rozpoczęły naukę w miejscowej szkole, dorośli szukają możliwości podjęcia pracy. Aby ułatwić naszym gościom codzienne życie grupa wolontariuszy podjęła się zorganizowania lekcji języka polskiego.

W wolnym czasie, bezpłatnie 4 osoby angażują się w nauczanie naszego języka. Są to nauczyciele: Anna Cupa, Ewa Stefanowska, Alina Cyrzon, Ryszard Winnicki. Wykorzystują różne formy i materiały, tak by nauka była efektywna, a jednocześnie przyjemna. Dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Skorzewie jest to z pewnością duża pomoc, język polski coraz częściej im się przydaje.

Bardzo dziękujemy nauczycielom za bezinteresowne zaangażowanie we wspieranie naszych ukraińskich gości!

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Mieszkańcy Gminy Kościerzyna, Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Wasze serca radością, nadzieją i

Więcej

Rekolekcje i pamięć o Dzieciach z Terenów Popowodziowych

Początek Wielkiego Tygodnia to dla szkoły z Niedamowa wyjątkowy czas duchowego przygotowania. W dniach od 14 do 16 kwietnia 2025 roku przeżywaliśmy rekolekcje, które poprowadził ksiądz proboszcz Dariusz Wiczling. Na tę okazję uczniowie przygotowali liturgię Słowa oraz plakat z symbolami Roku Jubileuszowego, które przypominały o duchowym znaczeniu tego wyjątkowego czasu.

Więcej