Aktualności

Upominki dla dzieci z przedszkoli i zerówek

Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z Gminy Kościerzyna! Do maluchów z przedszkoli publicznych oraz zerówek trafiły upominki, które przydadzą się nie tylko na świąteczne prezenty, ale też mają zwiększyć ich bezpieczeństwo po zmroku.

417 worków odblaskowych  otrzymały dzieci z przedszkoli i klas zerowych działających Kornem, Niedamowie, Nowym Klinczu, Kaliskach, Kłobuczynie, Skorzewie, Wąglikowicach, Wielkim Podlesiu, Łubianie i Wielkim Klinczu. W rolę Mikołajów wcieli się wspólnymi siłami: przedstawiciele Gminy Kościerzyna, Straży Gminnej i Policji. Torby kupione zostały przez ubezpieczyciela Gminy – towarzystwo ERGO Hestia.

Aktualności

Wizyta Rady Seniorów w Pniewach

Kilka dni temu Rada Seniorów z Gminy Kościerzyna miała okazję uczestniczyć w trzydniowej wycieczce do Wielkopolski. W czwartek grupa 15 seniorów wyruszyła z wizytą do naszej gminy partnerskiej – Pniewy, gdzie spędziła czas na poznawaniu lokalnej kultury i nawiązywaniu nowych znajomości.

Więcej

Otwarcie oczyszczalni ścieków w Wąglikowicach

W dniu 25 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie oczyszczalni ścieków w Wąglikowicach. W uroczystym przejściu przez wstęgę, oprócz przedstawicieli instytucji lokalnych i uczestników procesu budowlanego wziął udział Wicewojewoda Pomorski p. Emil Rojek. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Gminy Kościerzyna i Księdza proboszcza z miejscowej parafii. Oczyszczalnia ścieków została wybudowana w ramach realizacji zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Wąglikowice z odprowadzeniem ścieków oczyszczonych do rzeki Wierzyca”.

Więcej