Aktualności

Uwaga panie! Specjalnie dla Was darmowe szkolenia i planowanie kariery, czyli Marzec na Obcasach

W ramach cyklu Marzec na Obcasach kobiety z całego województwa bez wychodzenia z domu mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach rozwojowych, omówić swoje pomysły na karierę z doradcami zawodowymi i skorzystać z profesjonalnego coachingu. Tegoroczna edycja odbywa się w systemie on-line. Pierwsze spotkania już 1 marca.

To już ósma edycja cyklu darmowych spotkań motywacyjnych i warsztatów dla mieszkanek Pomorza. Marzec na Obcasach to regionalna akcja, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy głównie w formule on-line. Z zajęć organizowanych przez 16 PUP-ów skorzystać mogą Pomorzanki na różnym etapie ścieżki zawodowej: poszukujące zatrudnienia, planujące zmianę lub rozwój zawodowy, a także te, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

Organizatorem Marca na Obcasach jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku we współpracy z powiatowymi urzędami pracy i Akademickim Biurem Karier Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dobry czas na zmiany

Spotkania w ramach tegorocznej edycji koncentrować się będą wokół tematu zmian. Eksperci podpowiedzą, jak przygotować się do zmian, jak je oswoić i czerpać z nich energię do rozwoju osobistego oraz zawodowego. W programie są webinary i konsultacje indywidualne z doradcami zawodowymi, m.in.: z zakresu poszukiwania pracy w czasie pandemii, rekrutacji online, odkrywania swoich talentów i mocnych stron, kompetencji przyszłości i planowania kariery zawodowej. Wśród prowadzących spotkania są również eksperci od zdrowego trybu życia, specjaliści od wizerunku i radcy prawni.

– Zapraszam mieszkanki Pomorza by, szczególnie w tym niełatwym czasie, zadbały o siebie i swoje potrzeby – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – W tej chwili wszyscy mierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku pracy, a warunki społeczne i gospodarcze wymagają od nas gotowości do zmian. Urzędy pracy w naszym regionie koncentrują się teraz głównie na pomocy pracodawcom i przedsiębiorcom, ale nie chcieliśmy rezygnować z naszego corocznego wydarzenia i inspirujących spotkań – zaznacza Struk.

Nowością jest zmiana formuły na wydarzenia on-line. Łącznie w 16 lokalizacjach regionu odbędzie się 45 spotkań.

Ruszyły zapisy

Większość z zaplanowanych webinarów ze specjalistami i konsultacji indywidualnych z doradcami zawodowymi odbywać się będzie w formule zdalnej, ale niektóre odbędą się stacjonarnie, w małych, pięcioosobowych grupach.

– Pomoc kobietom w zdobyciu umiejętności, które pozwalają skutecznie poruszać się na rynku pracy, by łatwiej im było podjąć i utrzymać zatrudnienie, od lat jest wyzwaniem dla urzędów pracy – mówi Izabela Jezierska, p.o. dyrektora WUP w Gdańsku. – Kobiety w regionie pomorskim wciąż są w specyficznej sytuacji, jeśli chodzi o aktywność zawodową. Często nie ze względu na wykształcenie czy predyspozycje do podjęcia pracy, ale z powodu konieczności sprawowania opieki nad dziećmi i osobami starszymi. Dodatkowo pandemia, związane z nią okresowe zamknięcie gospodarki oraz placówek opiekuńczych, wpłynęła na spadek aktywności zawodowej Pomorzanek. W takiej sytuacji na rynku chęć zdobywania nowych kompetencji, umiejętność funkcjonowania w systemie pracy zdalnej czy prowadzenia konwersacji online zaczynają być wysoko punktowane przez pracodawców – tłumaczy Jezierska.

Wśród tematów zajęć są m.in. sztuka autoprezentacji, zakładanie własnej działalności gospodarczej, podstawy teorii talentów Gallupa czy zagadnienia rekrutacji on-line. Wszystkie spotkania są bezpłatne, jednak w większości przypadków obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Pełen program oraz linki do zapisów można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Źródło: https://pomorskie.eu/

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej