Aktualności

Wizyta gości z partnerskiej gminy Pniewy

W dniach 23-24 marca z roboczą wizytą w gminie Kościerzyna przebywał burmistrz gminy Pniewy Jarosław Przewoźny wraz ze współpracownikami.

Z wójtem Gminy Kościerzyna Grzegorzem Piechowskim, sekretarz Katarzyną Knopik i dyrektorem Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorzem Daszkowskim goście rozmawiali m.in. na temat przygotowań do wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z partnerskich gmin, o współpracy pomiędzy seniorami i kołami gospodyń wiejskich, oraz organizowaniu wspólnych wydarzeń kulturalnych. Goście z Pniew mieli również okazję zapoznać się z prowadzoną obecnie modernizacją oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu, działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu i funkcjonowaniem aktywnego parku. Ponadto spotkali się mieszkańcami Osady Burego Misia.

Spotkania robocze pracowników partnerskich gmin organizowane są co roku i mają na celu ustalenie harmonogramu działań na najbliższe miesiące.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej