Aktualności

Wizyta gości z partnerskiej gminy Pniewy

W dniach 23-24 marca z roboczą wizytą w gminie Kościerzyna przebywał burmistrz gminy Pniewy Jarosław Przewoźny wraz ze współpracownikami.

Z wójtem Gminy Kościerzyna Grzegorzem Piechowskim, sekretarz Katarzyną Knopik i dyrektorem Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorzem Daszkowskim goście rozmawiali m.in. na temat przygotowań do wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z partnerskich gmin, o współpracy pomiędzy seniorami i kołami gospodyń wiejskich, oraz organizowaniu wspólnych wydarzeń kulturalnych. Goście z Pniew mieli również okazję zapoznać się z prowadzoną obecnie modernizacją oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu, działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu i funkcjonowaniem aktywnego parku. Ponadto spotkali się mieszkańcami Osady Burego Misia.

Spotkania robocze pracowników partnerskich gmin organizowane są co roku i mają na celu ustalenie harmonogramu działań na najbliższe miesiące.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej