Aktualności

Wspaniały występ zawodników Olimpijczyka Skorzewo w Krakowie

W dniach 14-16 czerwca w Krakowie odbywały się 52. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Znakomicie spisali się na tych zawodach zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo zdobywając 7 medali (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe) oraz wysokie miejsca w finałach swoich konkurencji.

W piętek reprezentanci Olimpijczyka wywalczyli 3 medale w biegach na 400m. W klasie startowej T20 złoty medal zdobył Adrian Bielski (57,24). Na trzecim miejscu w tym biegu finiszował Oskar Wilma (57,99) a 8 miejsce wywalczył Piotr Kiełpin (1:02,39). W klasie startowej T35-38 brązowy medal zdobył Damian Żołądek (57,13) a na 5 miejscu bieg ukończył Amadeusz Reiss (59,41). W konkursie skoku w dal wystartował Jakub Gliwa zdobywając 6 miejsce (4,64) i Piotr Kiełpin, który z uplasował się na 8 miejscu (4,47).

Sobota przyniosła złoty medal zdobyła sztafety 4x100m Mix w składzie: Oskar Wilma, Damian Żołądek, Piotr Kiełpin i Adrian Bielski z wynikiem 48,47. Bardzo dobrze w biegu na 100m w klasie T38 zaprezentował się Damian Żołądek zdobywając srebrny medal (13,02). Znakomicie także spisał się Amadeusz Reiss w biegu na dystansie 1500m zajmując 3 miejsce z rekordem życiowym 4:28,79. Tuż za podium, na 4 miejscu bieg na 1500m w klasie T20 ukończył Adrian Bielski a w rywalizacji w rzucie dyskiem blisko podium był Maciej Jutrzonka (14,59) ostatecznie plasując się na 4 miejscu. Maciej startował także w konkursie rzutu oszczepem plasując się na 7 miejscu (17,81). Robert Hinc w rzucie oszczepem w klasie startowej F52-57 ukończył zawody na 10 miejscu.

W niedziele w deszczowej pogodzie srebrny medal dla Skorzewa wywalczył Amadeusz Reiss w biegu na 5000m bijąc rekord życiowy o 45 sek. (17:15,37). Damian Żołądek w biegu na 200m w klasie startowej T35-38 ukończył rywalizację tuż za podium na 4 miejscu (26,28). Robert Hinc w rywalizacji w rzucie dyskiem w klasie F55 zajął 7 miejsce.

Gratulujemy medalistom i wszystkim startującym zawodnikom! Podziękowania należą się trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi oraz wszystkim wolontariuszom pracującym w sekcji dla osób z niepełnosprawnościami oraz sponsorom i partnerom dzięki którym sekcja funkcjonuje i się rozwija.

Wspierają nas: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, VISLINE, EKO-PIL, Bank Spółdzielczy w Kościerzynie, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start, PFRON, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe Szansa Start Gdańsk, Pomorskie Zrzeszenie LZS. Dziękujemy!

Zapraszamy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które chciałyby spróbować swoich sił w lekkiej atletyce do kontaktu z trenerami przez stronę www.uks-skorzewo.pl

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Płukanie wodociągu w Małym Kinczu

Zakład Komunalny informuje, że w dniu 16.07.2024r. (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00  w miejscowości  MAŁY KLINCZ za skrzyżowaniem dróg wojewódzkiej i powiatowej w kierunku Wielkiego Klincza nastąpią spadki i zaniki ciśnienia wody  spowodowane robotami na sieci wodociągowej. Lokalnie mogą wystąpić  przebarwienia wody spowodowane płukaniem sieci wodociągowej.