Aktualności

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – 18 maja 2025 r.

W niedzielę 18 maja 2025 r. odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Gminie Kościerzyna głosować będziemy w 15 lokalach wyborczych, w godzinach 7.00-21.00. Do głosowania potrzebny jest dokument tożsamości, możliwe jest również skorzystanie z mDowodu i aplikacji mObywatel.

Głosować będziemy w następujących lokalach wyborczych:

Nr obwodu głosowaniaGranice obwodu głosowaniaSiedziba obwodowej komisji wyborczej
1  Wielki KlinczSzkoła Podstawowa w Wielkim Klinczu
ul. Szkolna 22, 83-423 Wielki Klincz
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
2Dębogóry, Małe Stawiska, Niedamowo, Nowa KiszewaSzkoła Podstawowa w Niedamowie
Niedamowo 44, 83-423 Niedamowo
3Nowy KlinczZespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu
ul. Spacerowa 25, 83-400 Nowy Klincz
4Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś KościerskaSala wiejska w Nowej Wsi Kościerskiej
ul. Parkowa 4, 83-400 Nowa Wieś Kościerska
5  ŁubianaZespół Kształcenia w Łubianie
ul. Szkolna 1, 83-407 Łubiana
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
6SkorzewoSala Wiejska w Skorzewie, Skorzewo ul. Gen. Antoniego Zdrojewskiego 1, 83-400 Skorzewo
7  Czarlina, Gołuń, Kruszyna, Loryniec, Skoczkowo, Szludron, Wdzydze, Wawrzynowo, Wąglikowice, Zabrody, Czarlina-OsadaZespół Szkół w Wąglikowicach
ul. Kościerska 8, 83-406 Wąglikowice
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
8  Kaliska KościerskieSzkoła Podstawowa w Kaliskach
ul. Szkolna 7, 83-400 Kaliska Kościerskie
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
9  Dębrzyno, Grzybowo, Grzybowski Młyn, Juszki, Lizaki, Rotembark, Rybaki, Szarlota, Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo, Sycowa Huta, Wierzysko-LeśnictwoZakład Komunalny Gminy Kościerzyna, Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo 5,
83-400 Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
10Częstkowo, Fingrowa Huta, Garczyn, Gostomie, Korne, Ludwikowo, Owśnice, WieprznicaSala Wiejska w Kornem
ul. Młyńska 22, 83-407 Korne
11  Dąbrówka, Dobrogoszcz, PucSala wiejska w Dobrogoszczy
Dobrogoszcz 89, 83-400 Dobrogoszcz
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
12Mały Podleś, Nowy Podleś, Sarnowy, Stawiska, Szenajda, Wielki PodleśSzkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu
Wielki Podleś 12A, 83-423 Wielki Podleś
13  Mały Klincz, Zielenin, Będominek, Kula-MłynSala wiejska w Małym Klinczu Mały Klincz 16A, 83-400 Mały Klincz
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
14  KłobuczynoSala wiejska w Kłobuczynie ul. Strażacka 1, 83- 315 Kłobuczyno
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
15Kościerska HutaSala wiejska w Kościerskiej Hucie Kościerska Huta 104, 83-400 Kościerska Huta

Poniżej zamieszczamy wykaz zarejestrowanych kandydatów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowe informacje na temat wyborów opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kościerzyna: https://koscierzyna.bip.gov.pl/wybory-i-referenda/wybory-prezydenta-rp-2025.html oraz na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: https://wybory.gov.pl/prezydent2025/

Wyborców do lokali dowiezie bezpłatny autobus, który kursować będzie 2 razy w niedzielę 18 maja – rozkład jazdy autobusu dostępny jest tutaj-klik.

Aktualności

Aktywny wypoczynek w Gminie Kościerzyna

Ceramik Łubiana informuje, iż otrzymał dofinansowanie na zadanie pn. „Aktywny wypoczynek w Gminie Kościerzyna”. Realizacja zadania polega na zorganizowaniu we Wdzydzach zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Więcej