Aktualności

Wycieczka do Warszawy współfinansowana z funduszy w ramach nauki języka kaszubskiego 

W dniach 9-10 maja 2023 roku uczniowie szkoły w Niedamowie wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy, która była współfinansowana z funduszy w ramach nauki języka kaszubskiego. 

Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania Zamku Królewskiego oraz  Starego  Miasta, gdzie była możliwość przyjrzenia się Kolumnie Zygmunta III Wazy. Podczas zwiedzania uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza oraz podziwiali Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Na  Rynku mogli zobaczyć  pomnik warszawskiej Syrenki. Odwiedzili również  Muzeum Iluzji, w którym przenieśli się w niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów.

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęli od spaceru po Łazienkach Królewskich. Kolejnym  punktem wycieczki był Stadion Narodowy, który zrobił na nich niesamowite wrażenie. Będąc w Warszawie wjechali windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać z tarasów widokowych piękno naszej stolicy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc. Zapraszamy do fotorelacji.

Nadesłane: Magdalena Smuczyńska

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej