Aktualności

Wycieczka do Warszawy współfinansowana z funduszy w ramach nauki języka kaszubskiego 

W dniach 9-10 maja 2023 roku uczniowie szkoły w Niedamowie wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy, która była współfinansowana z funduszy w ramach nauki języka kaszubskiego. 

Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania Zamku Królewskiego oraz  Starego  Miasta, gdzie była możliwość przyjrzenia się Kolumnie Zygmunta III Wazy. Podczas zwiedzania uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza oraz podziwiali Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Na  Rynku mogli zobaczyć  pomnik warszawskiej Syrenki. Odwiedzili również  Muzeum Iluzji, w którym przenieśli się w niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów.

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęli od spaceru po Łazienkach Królewskich. Kolejnym  punktem wycieczki był Stadion Narodowy, który zrobił na nich niesamowite wrażenie. Będąc w Warszawie wjechali windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać z tarasów widokowych piękno naszej stolicy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc. Zapraszamy do fotorelacji.

Nadesłane: Magdalena Smuczyńska

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej