Aktualności

Wymiana opraw w lampach ulicznych

11 sierpnia br. podpisana została umowa na realizację usługi polegającej na wymianie oświetlenia ulicznego na energooszczędne LED na terenie Gminy Kościerzyna.

Przedmiotem zamówienia jest wymiana 339 opraw sodowych oświetlenia ulicznego na energooszczędne LED na terenie wszystkich sołectw Gminy Kościerzyna. Zadanie będzie polegało na demontażu opraw sodowych i montażu nowych opraw LED z zastosowaniem autonomicznej redukcji mocy w oprawach w godzinach nocnych między godziną 23:00 a 5:00.

Usługę wymiany opraw będzie realizowała firma Energa Oświetlenie Sp. z o. o. z Sopotu za kwotę brutto: 346.343,65 zł. Środki pochodzą z budżetu Gminy Kościerzyna. Czas realizacji to 4 miesiące od dnia podpisana umowy.

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej