Aktualności

Wymiana opraw w lampach ulicznych

11 sierpnia br. podpisana została umowa na realizację usługi polegającej na wymianie oświetlenia ulicznego na energooszczędne LED na terenie Gminy Kościerzyna.

Przedmiotem zamówienia jest wymiana 339 opraw sodowych oświetlenia ulicznego na energooszczędne LED na terenie wszystkich sołectw Gminy Kościerzyna. Zadanie będzie polegało na demontażu opraw sodowych i montażu nowych opraw LED z zastosowaniem autonomicznej redukcji mocy w oprawach w godzinach nocnych między godziną 23:00 a 5:00.

Usługę wymiany opraw będzie realizowała firma Energa Oświetlenie Sp. z o. o. z Sopotu za kwotę brutto: 346.343,65 zł. Środki pochodzą z budżetu Gminy Kościerzyna. Czas realizacji to 4 miesiące od dnia podpisana umowy.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej