Aktualności

Zapraszamy na wybory sołeckie

W niedzielę 16 marca 2025 roku w 15 sołectwach Gminy Kościerzyna odbędą się wybory. Mieszkańcy będą wybierać Sołtysów i dodatkowo w 7 sołectwach Rady Sołeckie. Głosować można w wyznaczonych lokalach wyborczych w godzinach 9.00-15.00.

Wybory odbędą się w następujących miejscach:

  • Szkoła Podstawowa w Niedamowie – mieszkańcy Sołectwa Dębogóry
  • Sala wiejska w Grzybowie – mieszkańcy Sołectwa Sycowa Huta
  • Sala wiejska w Kościerskiej Hucie – mieszkańcy Sołectwa Kościerska Huta
  • Sala posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna w Kościerzynie – mieszkańcy Sołectw Kościerzyna Wybudowanie i Wieprznica
  • Zespół Kształcenia w Łubianie – mieszkańcy Sołectwa Łubiana
  • Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu – mieszkańcy Sołectw  Nowy Podleś, Wielki Podleś, Sarnowy
  • Szkoła Podstawowa w Nowym Klinczu – mieszkańcy Sołectwa Nowy Klincz
  • Sala wiejska w Pucu – mieszkańcy Sołectwa Puc
  • Sala wiejska w Skorzewie – mieszkańcy Sołectwa Skorzewo
  • Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna w Kościerzynie-Starym Nadleśnictwie – mieszkańcy Sołectwa Szarlota
  • Zespół Szkół w Wąglikowicach – mieszkańcy Sołectwa  Wąglikowice    
  • Zespół Kształcenia – mieszkańcy Sołectwa w Wielkim Klinczu Wielki Klincz    

Do głosowania uprawnieni są pełnoletni stali mieszkańcy sołectwa, zameldowani na pobyt stały na terenie sołectwa lub wpisani w rejestrze wyborców na wniosek, który należało złożyć do urzędu gminy Kościerzyna w terminie do 7 marca 2025 r.

W wyborach Sołtysa wyborca głosuje tylko na jednego kandydata, stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów.

W wyborach do Rady Sołeckiej wyborca głosuje na określonych kandydatów, stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwisk na najwyżej 6 kandydatów. Wyborca może głosować na mniejszą liczbę kandydatów.

Przed wydaniem karty do głosowania wyborca okazuje sołeckiej komisji wyborczej dowód osobisty lub inny dokument umożliwiający stwierdzenie jego tożsamości.

Kandydaci w wyborach:

Aktualności

Zapraszamy na wybory sołeckie

W niedzielę 16 marca 2025 roku w 15 sołectwach Gminy Kościerzyna odbędą się wybory. Mieszkańcy będą wybierać Sołtysów i dodatkowo w 7 sołectwach Rady Sołeckie. Głosować można w wyznaczonych lokalach wyborczych w godzinach 9.00-15.00.

Więcej