Aktualności

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

W roku Józefa Wybickiego, w 200. rocznicę jego śmierci i w 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym, zapraszamy do udziału w 49. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (OMTTK PTTK). Bazą tegorocznej imprezy jest I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Eliminacje odbędą się w dniach 21-22 maja 2022 r. Zapisy trwają do 6 maja.

W województwie pomorskim odbędzie się 49. Edycja Finału Wojewódzkiego OMTTK, gdyż w 2021 r., w roku pandemii, w odróżnieniu od Finału Ogólnopolskiego, Turniej w województwie pomorskim został zorganizowany.

W Turnieju biorą udział trzyosobowe zespoły, będące reprezentacjami szkół, domów kultury, hufców harcerskich, oddziałów PTTK i innych podmiotów działających wśród młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Z racji formuły Turnieju najbardziej promowane jest województwo, w którym odbywa się Finał Centralny. W tym roku uczestnicy wszystkich eliminacji OMTTK PTTK w sposób szczególny pogłębią wiedzę na temat województwa dolnośląskiego, wszystkich jego turystycznych atrakcji oraz krajoznawczych i przyrodniczych walorów.

Finał Wojewódzki odbędzie się w dniach 21-22 maja 2022 roku. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Mistrz Województwa w swojej kategorii wiekowej uzyskuje awans na Finał Centralny, który odbędzie się w Świdnicy (województwo dolnośląskie) w dniach 16-19 czerwca 2022. Wszystkie drużyny w celu integracji młodzieżowego środowiska turystycznego spędzą nocleg w bazie turnieju w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, ul. Ignacego Krasickiego 2.

Informacje na temat turnieju, regulamin, katy zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej PTTK Oddziału Regionalnego w Gdańsku: TUTAJ. lub na FB: OMTTKpomorskie. Pytania dotyczące turnieju można przesyłać na adres poczty elektronicznej: omttk@liceum.org.pl.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej