Aktualności

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

W roku Józefa Wybickiego, w 200. rocznicę jego śmierci i w 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym, zapraszamy do udziału w 49. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (OMTTK PTTK). Bazą tegorocznej imprezy jest I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Eliminacje odbędą się w dniach 21-22 maja 2022 r. Zapisy trwają do 6 maja.

W województwie pomorskim odbędzie się 49. Edycja Finału Wojewódzkiego OMTTK, gdyż w 2021 r., w roku pandemii, w odróżnieniu od Finału Ogólnopolskiego, Turniej w województwie pomorskim został zorganizowany.

W Turnieju biorą udział trzyosobowe zespoły, będące reprezentacjami szkół, domów kultury, hufców harcerskich, oddziałów PTTK i innych podmiotów działających wśród młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Z racji formuły Turnieju najbardziej promowane jest województwo, w którym odbywa się Finał Centralny. W tym roku uczestnicy wszystkich eliminacji OMTTK PTTK w sposób szczególny pogłębią wiedzę na temat województwa dolnośląskiego, wszystkich jego turystycznych atrakcji oraz krajoznawczych i przyrodniczych walorów.

Finał Wojewódzki odbędzie się w dniach 21-22 maja 2022 roku. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Mistrz Województwa w swojej kategorii wiekowej uzyskuje awans na Finał Centralny, który odbędzie się w Świdnicy (województwo dolnośląskie) w dniach 16-19 czerwca 2022. Wszystkie drużyny w celu integracji młodzieżowego środowiska turystycznego spędzą nocleg w bazie turnieju w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, ul. Ignacego Krasickiego 2.

Informacje na temat turnieju, regulamin, katy zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej PTTK Oddziału Regionalnego w Gdańsku: TUTAJ. lub na FB: OMTTKpomorskie. Pytania dotyczące turnieju można przesyłać na adres poczty elektronicznej: omttk@liceum.org.pl.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej