Aktualności

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

W roku Józefa Wybickiego, w 200. rocznicę jego śmierci i w 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym, zapraszamy do udziału w 49. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (OMTTK PTTK). Bazą tegorocznej imprezy jest I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Eliminacje odbędą się w dniach 21-22 maja 2022 r. Zapisy trwają do 6 maja.

W województwie pomorskim odbędzie się 49. Edycja Finału Wojewódzkiego OMTTK, gdyż w 2021 r., w roku pandemii, w odróżnieniu od Finału Ogólnopolskiego, Turniej w województwie pomorskim został zorganizowany.

W Turnieju biorą udział trzyosobowe zespoły, będące reprezentacjami szkół, domów kultury, hufców harcerskich, oddziałów PTTK i innych podmiotów działających wśród młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Z racji formuły Turnieju najbardziej promowane jest województwo, w którym odbywa się Finał Centralny. W tym roku uczestnicy wszystkich eliminacji OMTTK PTTK w sposób szczególny pogłębią wiedzę na temat województwa dolnośląskiego, wszystkich jego turystycznych atrakcji oraz krajoznawczych i przyrodniczych walorów.

Finał Wojewódzki odbędzie się w dniach 21-22 maja 2022 roku. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Mistrz Województwa w swojej kategorii wiekowej uzyskuje awans na Finał Centralny, który odbędzie się w Świdnicy (województwo dolnośląskie) w dniach 16-19 czerwca 2022. Wszystkie drużyny w celu integracji młodzieżowego środowiska turystycznego spędzą nocleg w bazie turnieju w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, ul. Ignacego Krasickiego 2.

Informacje na temat turnieju, regulamin, katy zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej PTTK Oddziału Regionalnego w Gdańsku: TUTAJ. lub na FB: OMTTKpomorskie. Pytania dotyczące turnieju można przesyłać na adres poczty elektronicznej: omttk@liceum.org.pl.

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej