Aktualności

Zaproszenie na festyn w Łubianie

Serdecznie zapraszamy na obchody 79 rocznicy Boju pod Łubianą, które odbędą się w dniach 27 i 28 maja 2023 r. w Łubianie.

W sobotę na godzinę 22.00 zaplanowano projekcję filmu „Pałac” w plenerze – na placu w centrum Łubiany przy ul. Długiej i Lipowej. W niedzielę uroczystości rozpoczną się od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym w Łubianie i złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej poległych w tej bitwie. Następnie przy kościele rozpocznie się rajd pieszy lub rowerowy po Łubianie (zapisy), gdzie każdy z uczestników odwiedzi parę punktów – meta przy scenie. O godz. 14.00 rozpocznie się turniej piłki nożnej na łubiańskim Orliku –zapisy u pana Benka Skwierawskiego. Również na godzinę 14.00 zapraszamy wszystkich pod scenę w centrum Łubiany przy ul. Długiej i Lipowej, gdzie rozpocznie się festyn, w programie:

14.20 – konkurs plastyczny dla dzieci,

14.30 – zapisy do biegu żołnierzy wyklętych (dystans 1963 m),

15.00 – inscenizacja przysięgi żołnierzy Gryfa Pomorskiego

15.30 – rozpoczęcie biegu Żołnierzy Wyklętych (dla pierwszych 50 startujących zestawy startowe) 

16.20 – konkurs rzutu jajkiem na odległość

17.00 – druga inscenizacja – odbioru zrzutu spadochronowego z Londynu przez partyzantów TOW Gryf Pomorski

18.00 – podsumowanie i wręczenia  nagród dla uczestników turnieju piłkarskiego, konkursu plastycznego, rajdu oraz Biegu Żołnierzy Wyklętych.

18.30 – zakończenie imprezy.

Na scenie w przerwach odbywać się będą różnego rodzaju konusy i warsztaty.

Grochówka i kiełbasa z ogniska dla wszystkich  oraz dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej