Aktualności

Zimowiska w Nowym Klinczu

W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym zorganizowano feryjne zajęcia opiekuńcze. Uczniowie mogli brać udział w szeregu zajęć artystycznych, popularno-naukowych i sportowych. Plan dnia uwzględniał kategorie wiekowe, więc było coś dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Dzieci brały udział w zajęciach kreatywnych (lepienie w masie porcelanowej, zdobienie ramek i ozdób glinianych), naukowych (eksperymenty, projektowanie robotów oraz turniej w ramach projektu “Laboratorium Przyszłości” i sportowych (siatkówka, unihokej, badminton). Tradycyjnie uczniowie odwiedzili z prezentami schronisko „Animals” oraz zorganizowano turniej gry w „Chińczyka”. Przez cały czas trwania zajęć można było ułożyć panoramę z 1000-elementowych puzzli. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w każdym dniu szkołę odwiedzało ok. 60 dzieci.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej