Aktualności

Zimowiska w Nowym Klinczu

W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym zorganizowano feryjne zajęcia opiekuńcze. Uczniowie mogli brać udział w szeregu zajęć artystycznych, popularno-naukowych i sportowych. Plan dnia uwzględniał kategorie wiekowe, więc było coś dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Dzieci brały udział w zajęciach kreatywnych (lepienie w masie porcelanowej, zdobienie ramek i ozdób glinianych), naukowych (eksperymenty, projektowanie robotów oraz turniej w ramach projektu “Laboratorium Przyszłości” i sportowych (siatkówka, unihokej, badminton). Tradycyjnie uczniowie odwiedzili z prezentami schronisko „Animals” oraz zorganizowano turniej gry w „Chińczyka”. Przez cały czas trwania zajęć można było ułożyć panoramę z 1000-elementowych puzzli. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, w każdym dniu szkołę odwiedzało ok. 60 dzieci.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej