Aktualności

Zwracajmy uwagę na potrzebujących pomocy!

GOPS w Kościerzynie zwraca się z prośbą o szczególną uważność i troskę w czasie mrozów nakierowaną na osoby samotne, starsze i schorowane oraz osoby bezdomne, które mieszkają na terenie Naszej Gminy.

Informacyjnie jedynie wskazujemy, iż wszystkie osoby, które mamy rozpoznane jako bezdomne, odmawiają skierowania ich do schronisk, z którymi współpracujemy. Bywają również sytuacje, w których osoby już tam umieszczone opuszczają miejsca, w których Gmina pokrywa ich koszty bezpiecznego pobytu. I na to wpływu nie mamy.

Pracujemy w dni robocze, w określonych godzinach, interweniujemy tam gdzie możemy, jednakże w wolne godziny i dni od pracy liczymy na Wielkie Serca Naszych Mieszkańców.

 Apelujemy  o dobroć, podzielenie się nawet najskromniejszym ciepłym posiłkiem, przekazaniem niepotrzebnej już ciepłej odzieży lub obuwia tym osobom. Czasami tak niewiele może uratować czyjeś życie.

Okażmy zwykłą ludzką solidarność, pamiętając o tym, że samotna osoba bez względu na jej przeszłość i dokonywane wybory to wciąż Człowiek.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej