Aktualności

Zwracajmy uwagę na potrzebujących pomocy!

GOPS w Kościerzynie zwraca się z prośbą o szczególną uważność i troskę w czasie mrozów nakierowaną na osoby samotne, starsze i schorowane oraz osoby bezdomne, które mieszkają na terenie Naszej Gminy.

Informacyjnie jedynie wskazujemy, iż wszystkie osoby, które mamy rozpoznane jako bezdomne, odmawiają skierowania ich do schronisk, z którymi współpracujemy. Bywają również sytuacje, w których osoby już tam umieszczone opuszczają miejsca, w których Gmina pokrywa ich koszty bezpiecznego pobytu. I na to wpływu nie mamy.

Pracujemy w dni robocze, w określonych godzinach, interweniujemy tam gdzie możemy, jednakże w wolne godziny i dni od pracy liczymy na Wielkie Serca Naszych Mieszkańców.

 Apelujemy  o dobroć, podzielenie się nawet najskromniejszym ciepłym posiłkiem, przekazaniem niepotrzebnej już ciepłej odzieży lub obuwia tym osobom. Czasami tak niewiele może uratować czyjeś życie.

Okażmy zwykłą ludzką solidarność, pamiętając o tym, że samotna osoba bez względu na jej przeszłość i dokonywane wybory to wciąż Człowiek.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej