Aktualności

Inspirujące spotkanie z „Rymowankami”

29 kwietnia 2024 r. w przedszkolu „Biedroneczki” w Łubianie odbyło się spotkanie z panią Moniką Kozłowską, autorką książeczki „Rymowanki dla dzieci”. Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej pracy twórczej i etapach powstawania książeczki.

Przeczytała dwa wierszyki pod tytułem „Piesek” oraz „Przyjaźń”. Dodatkowo dzieci miały możliwość posłuchać najnowszego wierszyka „Bańki mydlane” zapowiadającego najnowszą książeczkę autorki „Rymowanki dla dzieci 2”. Przedszkolaki rozmawiały z twórczynią książeczki chętnie opowiadając o swoich czytelniczych zasobach. Podczas rozmowy o etapach powstawania książeczki dowiedziały się, że pisanie zaczyna się od zapisywania swoich myśli. Zaznajomiły się z ważnymi pojęciami takimi jak autor, tytuł, wydawnictwo, korekta, grafik komputerowy oraz drukarnia. Dowiedziały się również jak książka dociera do księgarni i trafia na półki, skąd mogą ją kupić czy wypożyczyć.

Pani Monika Kozłowska podarowała dzieciom swoją książeczkę ze specjalną dedykacją wyjaśniając im, że te wierszyki powstały z myślą o nich i ich wyobraźni. Dodała także życzenia, aby zawsze mieli dużo radości podczas czytanych im opowiadań oraz wiary w siebie jak i własne zdolności. Na zakończenie wspomniała, że każdy może zostać autorem książki, o ile bardzo tego chce, a już na pewno  autorem piszącym własną historię w książce, która nazywa się życie.

Justyna Peek

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej