Aktualności

dach azbestowy

Pomoc w likwidacji azbestu

Rolniku, pozyskałeś dotację z ARiMR na nowe pokrycie dachowe? Zawnioskuj o pomoc na utylizację azbestu.

Wójt Gminy Kościerzyna ogłasza nabór wniosków o udzielenie pomocy dla zadań wpisujących się w Program Priorytetowy „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest (Część 2) Przedsięwzięcia w zakresie zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest realizowane w gospodarstwach rolnych”, realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Udzielane wsparcie obejmuje zbieranie, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest, które zostanie zrealizowane w gospodarstwach rolnych należących do ostatecznych odbiorców korzyści objętych wsparciem Działania A1.4.1 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wypłaciła i rozliczyła środki na realizację przedsięwzięcia związanego z wymianą pokrycia dachu na budynku/budynkach krytych materiałem zawierającym azbest.

Termin naboru wniosków – do dnia 30.07.2024 r.

Szczegółowe warunki udzielenia wsparcia zostały określone w Regulaminie.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej